Program DiaMáma v kontextu lékařské péče

 

Program DiaMáma je vzdělávací online kurz pro ženy s gestačním diabetem (GDM) sestaveným lékaři, nutričními terapeuty a dalšími odborníky.

 Tento program nemá nahrazovat lékařskou péči, ale pouze ji doplňovat.

 Cílem je primárně edukovat ženy s GDM o režimových opatřeních spojených s léčbou GDM. Kurz tato opatření pochopitelně a laicky vysvětluje a pomáhá je ženám pomocí praktických nástrojů aplikovat do praxe, na což není většinou v ordinacích lékařů a v těhotenských poradnách dostatek času ani materiálů. 

obrázek těhotné ženy u lékaře

Celý návrh programu a veškeré informace v něm vycházejí z nejnovějších oficiálně schválených postupů pro léčbu gestačního diabetu.

Proč by program DiaMáma měla absolvovat každá žena s těhotenskou cukrovkou?

Věříme, že správně uchopená edukace s praktickými nástroji (seznam vhodných jídel i s recepty, vzorové jídelníčky, diabetický deník, příklady vhodných forem pohybu), které program DiaMáma nabízí, povedou u žen k lepší kompenzaci gestačního diabetu, a tak i ke snížení rizika komplikací pro matku a dítě.

Samostudium v klidu

Podle vlastního tempa. Lekce lze přehrát opakovaně, pokud žena potřebuje.

Kvalitní informace

Ověřené, nejen od lékařů, komplexně. Zaměřené na pochopení. Lepší varianta ke „googlení“ na internetu.

Praktické nástroje

Vzorové jídelníčky a doporučené recepty pro GDM, seznamy vhodných potravin s vysvětlením vhodnosti.

Chcete pro své pacientky program DiaMáma i Vy?

Pokud se Vám program líbí můžete ho jako lékař/ka pacientkám doporučit. Ony si ho pak mohou samy zakoupit na stránkách diamama.cz za 870 Kč. Momentálně program ještě není hrazený zdravotní pojišťovnou.

Rádi Vám poskytneme tištěné mini letáčky o programu DiaMáma do Vaší ordinace.

obrázek spokojené klidné těhotné ženy

Jak program DiaMáma zlepšuje zdravotnickou péči a šetří lékařům čas?

Věříme, že díky programu DiaMáma může být péče o ženy s gestačním diabetem snadnější a zároveň přinášet lepší výsledky. S pomocí vizualizace pacientských dat a edukace chceme pomáhat lékařům poskytovat efektivnější a více personalizovanou péči.

Edukuje ženy o režimových opatřeních

Dispenzární péče v těhotenství neposkytuje dostatečný prostor pro důkladnou edukaci žen s GDM. Podle našeho průzkumu pak 53 % žen považuje v rychlosti a stručnosti sdělené informace o léčbě GDM od lékaře za nedostačující, zahlcující nebo nesrozumitelné. Těhotné tak hledají informace v internetových diskusích a na webových stránkách, jejichž kvalita a správnost je často velmi pochybná.

Program DiaMáma nabízí řešení. Ženy v programu nastudují z kvalitních informací obecné základy a se svým ošetřujícím lékařem pak mají více času řešit individuální doporučení. Spolupráce mezi lékařem a pacientem je efektivnější a dochází k úspoře času.

 

Diabetický deníček a podrobné reporty pro lékaře

Program nabízí ženám řadu užitečných nástrojů pro selfmonitoring a  vyhodnocení stravovacích zvyklostí. Vizualizuje důsledky stravy a životního stylu (např. spánek, aktivita, stres) na míru kompenzace onemocnění. Během vyplňování stravovacího deníku ženy dostávají zpětnou vazbu, kolik jejich strava obsahuje sacharidů, tuků a bílkovin.

Následné zobrazení dat formou diabetického deníku umožnuje ženám nejen pochopit souvislosti mezi nutričním složením konzumovaného pokrmu a glykemickou odpovědí, ale také provádět korekce režimových opatření.  Pomocí několika kliknutí pacientka může vygenerovat pro svého ošetřujícího lékaře report s grafy a tabulkami, které mu dají skvělý přehled o průběhu gestačního diabetu a umožní personalizovanou konzultaci.

 

Z

Nabízí podporu formou jídelníčků a vhodných receptů

Hlad, strach z jídla a následné hyperglykémie jsou společným tématem žen s gestačním diabetem. Program DiaMáma nejen vysvětluje hlavní zásady stravování při GDM, poskytuje také praktickou podporu formou vzorových jídelníčků. Dále nabízí soubor vhodných receptů s možností jejich filtrace dle individuálních preferencí a potřeb ženy. Dodržet potřebnou dietu při těhotenské cukrovce tak bude daleko snazší. Nutriční podpora probíhá v souladu se současným doporučeným postupem pro gestační diabetes mellitus.

 

Chcete pro své pacientky program DiaMáma i Vy?

Pokud se Vám program líbí můžete ho jako lékař/ka pacientkám doporučit. Ony si ho pak mohou samy zakoupit na stránkách diamama.cz za 870 Kč. Momentálně program ještě není hrazený zdravotní pojišťovnou.

Rádi Vám poskytneme tištěné mini letáčky o programu DiaMáma do Vaší ordinace.

obrázek spokojené klidné těhotné ženy

Program DiaMáma má odbornou garanci

Program vznikl ve spolupráci Jídelního plánu s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy a dalšími předními odborníky v oblasti zdraví a výživy. Zdraví je vážná věc a proto chceme poskytovat ty nejkvalitnější informace založené na vědě a nejlepší lékařské praxi. 

MUDr. Hana Krejčí Ph.D

internistka a diabetoložka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

Mgr. Jan Vyjídák, LL.M MSc.

odborný poradce v oblasti lékařské péče a výživy založené na vědeckých studiích

Mgr. et Mgr. Adéla Kábelová

nutriční specialistka z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Zajímá vás více? Zanechte nám svůj email…

Budeme připravovat webináře a další materiály pro Vás lékaře i Vaše pacienty. Nechte nám na sebe kontakt a my vás budeme informovat o novinkách týkajících se našeho programu a možné spolupráce.

Vaši žádost o další informace se nepovedlo zpracovat. Prosím, zkuste znovu.
Děkujeme! Brzy se vám ozveme.