Zvládněte těhotenskou cukrovku s klidem 

ZVEME VÁS DO PILOTNÍHO OVĚŘENÍ PROGRAMU PRO ŽENY S TĚHOTENSKOU CUKROVKOU

Ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy a Fakultou biomedicinského inženýrství ČVUT jsme připravili podpůrný online program DiaMáma – průvodce těhotenskou cukrovkou.

Naší snahou je ženám s gestačním diabetem, tzv. těhotenskou cukrovkou, usnadnit potřebnou změnu životního stylu a zajistit snadno dosažitelné komplexní vzdělávání i nutriční podporu.

těhotenskou cukrovku lze zvládnout s klidem a bez hladu

Je možné se do programu pro ženy s těhotenskou cukrovkou přihlásit?

Ano, momentálně probíhá testování, nebo-li pilotní ověření, programu a jakákoli žena s těhotenskou cukrovkou se do něj může zdarma přihlásit. 

 

Těšte se na vzorové jídelníčky, tipy na vhodné recepty a mnohem více

V průběhu pilotního ověření budete pracovat na stabilizaci vašich glykémií a lepším zvládání gestačního diabetu. Budete mít k dispozici online kurz, který srozumitelnou a praktickou formou vysvětluje podstatu onemocnění a principy dobré kompenzace. Představí doporučení týkající se změny životního stylu a stravy při těhotenské cukrovce, v souladu s doporučeným postupem pro péči o ženy s těhotenskou cukrovkou. Dále budete moci využívat podpůrnou webovou aplikaci, která vám umožní sledovat stravu a návazné glykémie. Pomůže vám převést získané znalosti do běžného života. Využívat můžete také databázi vhodných receptů i hotové jídelníčky.

Podporu a odbornou garanci poskytuje lékařka se specializací v oboru diabetologie MUDr. Hana Krejčí, Ph.D., autorka webu www.tehotenskacukrovka.cz,  a nutriční terapeutka Mgr. Adéla Kábelová. Zůstáváte však plně v péči svého lékaře – máte jen kvalitní informace navíc.

Pro koho je program vhodný?

Přihlásit se můžete, pokud…

  • Jste aktuálně těhotná a byla vám diagnostikována těhotenská cukrovka nebo jiný typ diabetu.
  • Máte k dispozici počítač nebo telefon s připojením na internet.
  • Jste ochotna provádět měření glykémií dle instrukcí programu a pravidelně zaznamenávat údaje do aplikace.
  • Jste ochotna řešitelům během pilotního ověření poskytnout zpětnou vazbu pomocí online dotazníků.
  • Souhlasíte s podmínky pilotního testování – viz. níže.

Jak se přihlásit a zvládnout těhotenskou cukrovku v klidu?

Registrace je otevřena – po kliknutí na tlačítko níže budete přesměrování na registrační stránku na webu Jídelní plán, kde program běží. Před samotnou registrací se, prosím, nejprve seznamte s dokumenty Informovaný souhlas a podmínkami GDPR. Účastí v programu s těmito dokumenty souhlasíte. 

Upozorňujeme, že na všechny materiály programu se vztahují autorská práva a je zakázáno obsah programu jakkoli kopírovat a rozšiřovat.